Suverehvid on oluline osa auto turvalisusest ja efektiivsusest suveperioodil. Suverehvid on spetsiaalselt disainitud ja loodud sõitmiseks suvistes teeoludes. Need tagavad hea juhitavuse ja haarduvuse kuival ning märjal teel ja toimivad kõige paremini temperatuuril üle 7°C. Haarduvus tagab kiirema ja täpsema roolimise, eelkõige kurvilisel teel.

Suverehvid on soovituslikud tingimustes, kus püsiv õhutemperatuur on +7 C või soojem. Sellistes tingimustes pakuvad suverehvid parimat haardumist nii kuival kui ka märjal pinnasel. Suverehvid on lisaks väiksema veeretakistusega, väga vaiksed, turvalised ja mugavad kasutada. Seega, kui autojuht soovib tagada oma auto turvalisuse ja efektiivsuse suveperioodil, peab ta kindlasti valima sobivad suverehvid vastavalt oma auto tüübile ja sõidutingimustele.

Suverehvide tähtsus

suverehvid

Suverehvid on oluline osa sõiduki ohutuse tagamisel. Nad tagavad hea haarduvuse ja juhitavuse, mis on eriti oluline kuival ja märjal pinnasel. Lisaks mõjutavad suverehvid ka pidurdusteekonda, kütusekulu ja rehvirõhku.

Haarduvus ja juhitavus

Suverehvid on spetsiaalselt loodud tagamaks hea haarduvus ja juhitavus suvisel perioodil. Nende rehvide muster on madalam ja kummisegu tugevam, mis tagab hea haarduvuse nii kuival kui ka märjal pinnasel. Seega on suverehvid parim valik suviseks sõiduks.

Pidurdusteekond ja turvalisus

Suverehvid mõjutavad ka pidurdusteekonda ja turvalisust. Suverehvidel on lühem pidurdusteekond kui talverehvidel, mis tagab parema turvalisuse. Kuid siiski tuleb meeles pidada, et pidurdusteekond sõltub ka sõiduki kiirusest, teeoludest ja rehvide seisukorrast.

Kütusekulu ja rehvirõhk

Suverehvid mõjutavad ka kütusekulu ja rehvirõhku. Suverehvidel on väiksem veeretakistus kui talverehvidel, mis tähendab, et nad kulutavad vähem kütust. Samuti on oluline jälgida suverehvide rehvirõhku, sest õige rehvirõhk tagab optimaalse sõidumugavuse, pikema rehvi eluea ja parema kütusesäästu.

Kokkuvõttes on suverehvid oluline osa sõiduki ohutuse tagamisel. Nad tagavad hea haarduvuse ja juhitavuse, mõjutavad pidurdusteekonda, kütusekulu ja rehvirõhku. Seega on oluline valida õiged suverehvid vastavalt sõiduoludele ja sõiduki tüübile.

Rehvide valik ja omadused

suverehvid

Rehvimõõt ja -muster

Enne suverehvide valimist on oluline teada auto rehvimõõtu. Rehvimõõt on kirjas auto rehvil. Suverehvid on saadaval erinevates mõõtudes, seega tuleb valida sobiv rehvimõõt vastavalt auto rehvimõõdule. Samuti on oluline valida sobiv rehvimuster vastavalt sõidutingimustele, et tagada parem haarduvus ja ohutus.

Rehvisegu ja ilmastikuolud

Rehvisegu mõjutab rehvi omadusi ja jõudlust. Suverehvid on valmistatud spetsiaalse rehviseguga, mis tagab hea haarduvuse ja ohutuse kuival teekattel. Kuid tuleb meeles pidada, et suverehvid ei ole sobivad talvisteks sõidutingimusteks, kuna rehvisegu on välja töötatud suviseks kasutamiseks. Seega, kui ilmastikuolud on muutlikud või talvised, on soovitatav kasutada talverehve.

Rehvimustri sügavus

Rehvimustri sügavus on oluline näitaja, mis mõjutab rehvi jõudlust ja ohutust. Soovitatav on vahetada suverehvid uute vastu, kui rehvimustri sügavus on alla 4mm. Kui rehvimustri sügavus on 3mm või alla selle, siis on kindlasti vaja suverehvid välja vahetada uute vastu. Rehvimustri sügavust tuleks mõõta nii rehvimustri äärtelt kui ka keskelt. Rehvide kulumine peab olema ühtlane, et tagada parem haarduvus ja ohutus.

Rehvide hooldus ja säilitamine

suverehvid

Rõhu kontrollimine ja lämmastik

Rehvirõhu kontrollimine on oluline osa rehvide hooldusest. Õige rehvirõhk tagab, et rehvid kuluvad ühtlaselt ning sõiduk käitub paremini. Rehvirõhku tuleks kontrollida regulaarselt, eriti enne pikemat sõitu. Soovitatav rehvirõhk on märgitud sõiduki kasutusjuhendis või auto küljel asuval kleebisel.

Lämmastikuga täidetud rehvid säilitavad rõhu paremini kui õhuga täidetud rehvid. Lämmastik ei sisalda niiskust, mis võib rehvis olevaid metalliosi roostetama panna. Lisaks vähendab lämmastik rehvide sisetemperatuuri, mis omakorda pikendab nende eluiga.

Hoiustamistingimused

Rehvide hoiustamine peaks toimuma kuivas ja jahedas kohas, eemal otsesest päikesevalgusest ning keemilistest ainetest nagu bensiin või õli. Rehve tuleks hoida vertikaalselt, et nad ei deformeeruks.

Kui rehve ei kasutata pikka aega, tuleks need enne kasutamist kontrollida. Rehvid võivad ajaga kaotada oma kvaliteedi ning sõidustiil võib mõjutada nende kuluvust. Kui rehvid on seisnud pikemat aega, võib nende kumm kuivada ning kaotada elastsuse. Sellisel juhul tuleks rehvid välja vahetada uute vastu.

Kokkuvõttes on rehvide hooldus ja hoiustamine oluline osa sõiduki ohutuse tagamisel. Regulaarne rehvirõhu kontrollimine ja õige säilitamine pikendavad rehvide eluiga ning tagavad sõiduohutuse.

Brändid ja tootjad

Suverehvid on oluline osa auto ohutusest ning seetõttu on oluline valida kvaliteetne toode usaldusväärse brändi poolt. Siin on mõned brändid ja tootjad, kelle suverehvid on Eestis kättesaadavad.

Goodyear ja Continental

Goodyear ja Continental on kaks maailma juhtivat suverehvide tootjat ning nende toodang on Eestis laialdaselt kättesaadav. Mõlemad brändid on tuntud oma kvaliteetsete rehvide poolest, mis tagavad suurepärase haarduvuse ja ohutuse nii kuival kui märjal teel.

Goodyeari suverehvide hulka kuuluvad UltraGrip Performance, EfficientGrip Performance ja Eagle F1 Asymmetric 3, mis kõik on saadaval erinevates suurustes ja kiirustele. Continentali suverehvide hulka kuuluvad PremiumContact 6, SportContact 6 ja EcoContact 6, mis on samuti saadaval erinevates suurustes ja kiirustele.

Hankook ja General

Hankook ja General on kaks suurepärast suverehvide tootjat, kelle toodang on Eestis kättesaadav. Hankooki suverehvide hulka kuuluvad Ventus Prime3, Kinergy Eco2 ja Ventus S1 evo2, mis kõik pakuvad suurepärast haarduvust ja ohutust. Generali suverehvide hulka kuuluvad Altimax One S ja Altimax Comfort, mis on samuti kvaliteetsed tooted, mis tagavad suurepärase haarduvuse ja ohutuse.

Kokkuvõttes on Goodyear, Continental, Hankook ja General kõik usaldusväärsed brändid, kelle suverehvid tagavad suurepärase haarduvuse ja ohutuse.